dck
06 اسفند 1401 - 14:07

ادعای مجدد انگلیسی ها درباره استفاده روسیه از پهپادهای ایرانی

وزارت دفاع انگلیس با تکرار ادعاها درباره استفاده از پهپادهای ساخت ایران در جنگ اوکراین، مدعی شد که روسیه از نیمه فوریه دیگر از پهپادهای ایرانی استفاده نکرده است!

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از کی‌یف ایندیپندنت، وزارت دفاع انگلیس درتازه‌ترین به‌روزرسانی اطلاعاتی این نهاد با تکرار ادعاها درباره ارسال و پهپاد از ایران به روسیه و استفاده از آن در جنگ اوکراین، مدعی شد که مسکو از تاریخ ۱۵ فوریه (۲۶ بهمن) دیگر از این پهپادها استفاده نکرده است!

وزارت دفاع انگلیس همچنین مدعی شد که نیروهای اوکراین دست کم ۲۴ فروند از پهپادهای «شاهد۱۳۶» ساخت ایران را حد فاصل اواخر ژانویه و اوایل فوریه سرنگون کرده‌اند.

این ادعا در حالی مطرح شده که تهران و مسکو به دفعات هرگونه تبادل تسلیحاتی و پهپادی به منظور استفاده در جنگ اوکراین را تکذیب کرده‌اند.

آمریکا به استناد همین گزارش‌ها و ادعاها، در نوامبر ۲۰۲۲ تحریم‌هایی را علیه کارخانه‌ها و افراد ایرانی دخیل در ساخت و انتقال پهپاد به روسیه اعمال کرد.

ادعاهای آمریکا و غرب در خصوص فروش پهپادهای ایرانی به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین درحالی است که آنها تاکنون از ارائه هرگونه سند و مدرک در این زمینه طفره رفته اند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1056127