dck
05 بهمن 1401 - 14:57

افتتاح نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران و اوراسیا در نمایشگاه منطقه آزاد انزلی

نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صادراتی ایران به اوراسیا با حضور اعضای هیأت مدیره و مدیران سازمان، رؤسای اتاق های بازرگانی ایران و روسیه درمرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های بین‌المللی منطقه آزاد انزلی آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرانزلی، نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صادراتی ایران به اوراسیا با حضور اعضای هیأت مدیره و مدیران سازمان، رؤسای اتاق های بازرگانی ایران و روسیه و جمعی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان در مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های بین‌المللی منطقه آزاد انزلی آغاز به کار کرد.

در این نمایشگاه بخشی از توانمندی‌های صادراتی ایران به اوراسیا با حضور ۴۰ شرکت صنعتی علاقه‌مند به حضور در بازار تجاری اوراسیا و توانمند در بخش صادرات از استان‌های گیلان، تهران، مازندران، فارس، کردستان و همدان حضور دارند.

هادی تیزهوش تابان، رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه در حاشیه این نمایشگاه در جمع خبرنگاران با اشاره به فراهم بودن بستر لازم به منظور صادرات محصولات و کالاهای تولیدی کشورمان به بازار اوراسیا اظهار کرد: باتوجه به اینکه در اتحادیه اقتصادی اوراسیا، سازمان توسعه تجارت تعرفه ترجیحی هفت هزار و ۵۰۰ قلم کالا را به صفر رسانده این امکان وجود دارد که ایران در مقابل سایر رقبا بتواند برخی کالاها را با قیمت کمتری به بازار روسیه صادر و از روسیه وارد کند.

استانیسلاو سینچنکو، رئیس اتاق بازرگانی و صنعت آستراخان نیز با اشاره به برخی مشکلات پیش رو در تسهیل تجارت دو کشور، اظهار کرد: سابقه تجارت کشورهای ایران و روسیه به صدها سال گذشته باز می‌گردد و برخلاف گذشته امروزه تجار با قوانین متعدد دست و پاگیر روبرو هستند که باید برای آنها راه‌حلی جست و به توافق و تفاهم رسید.

علاقه‌مندان می توانند از این نمایشگاه تا هفتم بهمن‌ از ساعت ۱۲ تا ۲۰ در مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های بین‌المللی منطقه آزاد انزلی بازدید کنند.

پایان پیام/۸۴۰۰۷

منبع: فارس
شناسه خبر: 997520